freepik.com - 2017-03-14 08:13:03

Kaip mes sunaikinome internetą?

Kovo 12d pasaulis šventė 28 metines, kai Tim Berners - Lee įgyvendino savo projektą - Pasaulinį internetą (World Wide Web - www). Šios gražios sukakties proga, jis parašė atvirą laišką paaiškindamas, kaip internetas pasikeitė nuo savo sukūrimo datos. Pasirodo, mes visiškai sunaikinome jo įdėją. Na..Beveik.

Laiške Tim Berners išreiškia rimtą susirūpinimą ateities interneto erdvėje, ir pabrėžia tris esmines problemas ir iššūkius - Asmeninės duomenų bazės kontrolės dingimą, skaidrumo išnykimą politikoje, ir netikrų žinių plėtrą. Žinoma, tai nėra naujiena, tačiau 2016 metais vykę JAV rinkimai, jį itin pribloškė.

"Žinoma, visi mes, ir net mūsų mamos žino apie tai, jog reikia saugoti savo duomenis. Tačiau mes vistiek spaudžiame "Sutinku" bet kuriame internetiniame puslapyje, ir sutinkame su trumpalaikėmis/ilgalaikėmis sąlygomis, į jas net neįsigilinę. Taip ir renkama mūsų informacija. O kur ji nuteka, jau nebežinome. Iš tiesų, ir nesidomime, taip? Politiškai internetas nukreiptas į vieną pusę, kategoriškai žmones padalindamas į dvi dalis. Ar tai galime laikyti demokratija?  Na o apie netikras žinias galime tik garsiai kalbėti. Juk niekas nepasikeis" - teigia autorius.

Jis tik jaučia nostalgija ir mums primena - " Aš internetą sukūriau, o jūsleidote jam plėtotis iki to, koks jis yra šiandien. Blogai, nuotraukos, video, įvairios aplikacijos, socialiniai tinklai - jūs leidote sukurti erdvę interneto plėtrai". Tačiau autorius turi penkmečio planą, kuris galės išvalyti internetą. Tačiau šio projekto dar reikės palaukti.

Na o dabar, pagalvokime, ką darome ne taip, jog visi apie mus žino viską, tačiau ne visuomet naudingai.

 

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

Google+
Tumblr
LinkedIn
Reddit
XING
WhatsApp
Hacker News
VK
Telegram